LADYBUG ® Çim biçme robotunun kolay kurulumu

LADYBUG ® Otomatiktir bir robottur. Satın aldığınız robotun kutusunda montaj için gerekli asgari malzemeler bulunmaktadır.

Sizin kolaylıkla yapabileceğiniz bir kerelik kurulum esnasında çekilecek çevre teliyle (sanal tel) oluşturulan bir elektronik çit içinde çim biçer. Aküsündeki güç azaldığında şarj istasyonuna dönüp şarj olur.

Kutu içeriği: Kullanım Kılavuzu, Robot Çim Biçme Makinesi, Şarj İstasyonu, 2 Şarj Bağlantı Pimi, 4 Şarj İstasyonu Sabitleme Mandalı, 1 Set Yedek Biçme Bıçağı, 100 metre Çevre teli 100 adet tel mandalı, 10 adet çevre teli bağlama aparatı. LB-2-800 modeli için bir adet alyan.

Büyük bahçeler için ekstra tel (1×0,50 mm) ve kablo sabitleme kazığı tedarik etmeniz gerekebilir.

Kurulum için öncelikle bahçenizdeki çim alanı kontrol edin. Robotunuzun sıkışma veya hasar görme riskini en aza indirmek için, çimin tüm taşlardan, dallardan, alet edevattan, oyuncaklardan ve benzeri engellerden temizlenmesi gerekir.

Ayrıca, çim 5 santimetreden uzunsa, son bir kez normal bir çim biçme makinesiyle kesmeniz önerilir.

 

1. Şarj istasyonunu yerleştirin.

Şarj istasyonunu, çevresinde biraz boş alan kalacak şekilde düz bir zemine yerleştirin. Bu bölge muhtemel su birikintileri ve manyetik alanlardan uzak olmalıdır.

İstasyondan çıkacak sınır teli en az 2 metre dümdüz çekilmelidir. Tel duvara minimum 40 cm mesafeyle çekilmelidir. Siyah sokete takılacak kablo istasyonun altından okları takip ederek ön tarafındaki ok işaretinden çıkarılmalıdır. 

Robotun kusursuz bir şekilde şarj istasyonuna bağlanabilmesi için bu kriterler önemlidir.

İstasyonun güneş ışığı ve yağmur almadığından, fıskiyelerin ulaşamayacağı bir yerde ve bir elektrik prizine yakın olduğundan emin olun.

Ürünler sayfasından satın alabileceğiniz koruma ünitesiyle ya da kendiniz oluşturabileceğiniz bir yağmurluk ile elektrik ile çalışan bu cihazlarınızı korumanızı önemle tavsiye ederiz. 

 

2. Lityum İyon bataryanızı şarj edin

Şarj istasyonu yerleştirildikten sonra, robotik çim biçme makinenizi şarj etme zamanıdır.

LED ekran bulunan cihazlarda sağ üst köşedeki voltaj 24 olduğunda minimum, 29,4 olduğunda şarj maksimumdur.

Robotik çim biçme makinesini şarj istasyonuna koyun ve bir sonraki adıma geçin

3. Sınır telini döşeyin

Sınır teli, kesme alanını tanımlamak için çimin kenarları boyunca yerleştirilir. Paketin içinde bulunan özel çivilerle zemine tutturmanız yeterlidir; robotik çim biçme makinesi tam olarak nereye döneceğini bilecektir.

Çim biçme makinesinin içine girmesini önlemek için çiçek tarhlarının ve çalıların etrafında tel “adalar” oluşturun.

Çimlerinizin çit veya yükseltilmiş bahçe yatağı gibi sert kenarları olduğu yerlerde en az 30 cm mesafe ile kablolama yapın.

Köşeler 90 derece yerine çeyrek daire olarak kurulmalıdır.

Ayrıntılı bilgi ve kusursuz montaj için kutunun içinden çıkan kullanıcı kılavuzunu okuyunuz.

Ekteki pdf dosyası da kurulumda size yol gösterecektir: