Hayır, LADYBUG® Çim Biçme Robotunu almak çok kolaydır. Çim Biçme Robotumuzu sipariş verdiğiniz takdirde bu bize direk iletilir ve kargolama işlemleri olabildiğince hızlı bir şekilde başlar. Robot size ulaştığında tek yapılması gereken kurulumdur. Bunun içinse kullanım kılavuzu veya detaylı kurulum videosundan faydalanabilirsiniz. Böylece çok kolay bir şekilde kurulum aşamasını da halledebilirsiniz. Eğer iki durumda da sorun çıkarsa bizzat biz online olarak veya gelip yardımcı oluruz. LADYBUG® Çim Biçe Robotu kurulduktan sonra ister evde, ister işte ya da tatilde olun, hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan sizin istediğiniz şekilde ayarlayacağınız programı dâhilinde bağımsız olarak çimlerinizin her zaman düzgün bir şekilde kesilmesini sağlar. Çimleriniz her zaman bakımlı kalır.

 

Evet, çok kolay. LADYBUG® Çim Biçme Robotu 10-16Kg (modelden modele değişkenlik gösterir.) arasındadır bu yönüyle geleneksel çim biçme makinelerinden çok daha kolay bir şekilde kontrol edilebilir. Ayrıca üstünde bulunan LCD ekran oldukça anlaşılabilir ve basittir. Dahası, LADYBUG® Çim Biçme Robotlarıyla uyumlu olan “EGROBOT” uygulaması sayesinde robotun kontrolü oldukça kolaylaşır. Ayrıca, uygulama sayesinde robotunuzu uzaktan da kontrol edebilir ve özelleştirebilirsiniz.

Hayır. LADYBUG® Çim Biçme Robotunun ses düzeyi çok düşük olup, maksimum 69 db(A)’dir. 95 ile 100 dB(A) arasında bir gürültü düzeyine neden olan ortalama geleneksel çim biçme makinelerine kıyasla çok daha sessizdir. LADYBUG® Çim Biçme Robotu bahçenizde sizi veya komşularınızı rahatsız etmeden çalışabilir.

LADYBUG® Çim Biçme Robotu aküyle çalıştığı için çim biçme makinesi hiçbir emisyona neden olmaz ve çok az enerji tüketir. Çimlerin boyuna bağlı olarak elektrik tüketimi nedeniyle sezon başına eğer her gün çalıştırılırsa 9-12 TL aralığında bir masraf çıkarır.

Aksine, çimen alerjiniz veya bahar nezleniz varsa LADYBUG® sizin için iyi bir çözüm olabilir. LADYBUG® çimlerinizi keserken program dahilinde çalışacağından dolayı size ihtiyaç duymaz böylece başında beklemenize gerek kalmaz. Ayrıca, çim, alerjenlerin havayla taşınmasını önleyecek kadar kısa tutulur.

LADYBUG® Çim Biçme Robotu’nun kurulumu oldukça kolaydır. Kurulumu kendi başınıza kullanım kılavuzunun talimatlarını takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Ancak bu sırada herhangi bir sorun yaşarsanız bizzat bize ulaşabilirsiniz, biz sizin için bu işlemi online veya manuel olarak gerçekleştirebiliriz. Kurulum aşaması, çimin boyuna ve karmaşıklığına bağlı olarak 2-5 saat sürer. Ayrıca, satıcı veya servis noktası kurulum hizmeti sunabilir fakat bu hizmet, şehirden şehre değişkenlik gösterir ve önerilen perakende ürün fiyatına dahil değildir.

 

Sistem kurulduktan sonra ana anahtarı açmanız, START (Başlat) düğmesine (varsa) basmanız ve tuş takımı kapağını kapatmanız gerekir. Durdurmak için büyük STOP (Durdur) düğmesine basmanız yeterli. Veya bunların hepsini LADYBUG® Çim Biçme Robotlarıyla uyumlu olan “EGROBOT” uygulamasından robota hiçbir şekilde temas etmeden de yapabilirsiniz.

 

Hayır. LADYBUG® Çim Biçme Robotları biçtiği çimleri minik kırpıntılar halinde sizin fark edemeyeceğiniz şekilde tekrar toprağa bırakır. Böylece hem biçilen çimlerle uğraşmamış olursunuz hem de bahçenize doğal gübre uygulamış olursunuz. Ayrıca biçilen çimler minik kırpıntılar halinde olduğu için çimlerinizde sararma, çürüme vb. sorunlar oluşturmaz.

 

Bu kısım keyfinize kalmıştır. İsterseniz ürünle birlikte gelen aparatlar sayesinde telleri toprağa gömebilirsiniz, bunun için önerilen derinlik 3-10 cm’dir. Ya da teli toprağın üzerinde de serili bir şekilde  bırakabilirsiniz, bu şekilde birkaç hafta sonra çimin büyümesiyle birlikte tel görünmeyecektir zaten. Telin toprağa mümkün olduğunca yakın olması için telin çevresindeki çimin olabildiğince kısa kesilmesi önerilir.

PIN kodunu almanıza yardımcı olmamız için bizimle iletişime geçmelisiniz.

LADYBUG®, ürün modeline ve bahçenin karmaşıklığına bağlı olarak 2600 m²’ye kadar (+/- %20) büyüklükte olan bahçelerde çimleri biçebilir.

Hayır. Eğer bahçenizdeki çimler çok kalın ve uzunsa robotu çalıştırmadan önce bir çim biçme makinesine sadece tek seferlik çimleri kısaltmak için ihtiyacınız olabilir.

 

Birden fazla robot alarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Tabii ki. Küçük bahçeler için en küçük modelimizi tercih ederek en uygun fiyatlı şekilde alarak robotu kullanabilirsiniz.

 

Prensipte evet, LADYBUG® geleneksel bir çim biçme makinesiyle kesilebilecek her türlü çimi kesebilir. Ancak, çok parçalı bir bahçede (birbirine bağlı olmayan birçok küçük parçadan oluşan bir çim alanında) çim biçme makinesinin manuel olarak taşınması gerekeceği için kullanım rahatlığı azalabilir. Kurulum sırasında, LADYBUG® çim biçme makinesinin çiçekler, çalılar, ağaçlar, taşlar vb. kesmek istemediğiniz alanları kesmediğinden emin olmanız gerekir.

 

Büyük sürüş tekerlekleri sayesinde, LADYBUG® engebeli yüzeylerle oldukça iyi bir şekilde başa çıkabilir. Modele bağlı olarak %20 veya % 30 eğim çıkabilir. Ancak her çim biçme makinesinde olduğu gibi tepe noktaları kesmekte zorlanabilir. Bahçedeki çukurları kapatıp mümkün oldukça düzleştirmek robotun performansını artıracaktır.

 

LADYBUG® Çim Biçme Robotlarının çimleri kesebilmesi için maksimum bir çim yüksekliği yoktur. Ayrıca robotlarımızda bulunan yüksekliği ayarlanabilir bıçak özelliği ile çimlerinizi 2,5 cm ve 5,5 cm arasında tutabilirsiniz. çimlerinizin şu anki boyu çok daha fazla ise robotu çalıştırmadan önce minimum 5,5 cm’ye kadar kısaltmanızı tavsiye ederiz.

 

Evet, LADYBUG® çim biçme makinesi her türlü hava koşulunda çimleri kesebilir ve yağışlı koşullarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak, şiddetli yağmur ve fırtına gibi çok şiddetli hava koşullarında çim biçme makinesinin kapalı bir alana taşınması önerilir. Ayrıca üzerinde bulunan yağmur sensörü sayesinde, kendi kendine şarj istasyonuna dönecektir.

 

Çim biçme makinesi yaklaşık 45ºC’ye kadar sıcaklıklarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Sıcak koşullarda akü kapasitesi düştüğü için NiMH akü bulunan modellerde 25ºC’den itibaren çim biçme ve şarj süreleri kısalır. Ancak, alan performansı değişmeden kalır. Li-İyon akü bulunan modeller ise sıcaklığa bakmaksızın her zaman yüksek performans gösterir.

 

Çimi çeşitli yönlerde ilerleyerek rastgele bir desenle kesmeniz halinde tüm bahçeniz boyunca halı gibi bir çim yüzeyi elde edersiniz. Bu yöntemin 20 yıldan beri geride kesilmemiş çim bırakmadan tüm çim alanını kat etmenin en güvenilir yöntemi olduğu kanıtlanmıştır. Mevcut ekonomik GPS teknolojilerinin güvenilirliği ve hassasiyeti; sistematik bir çim biçme işlemi için ihtiyaç duyulan düzeyde değildir ve bugün LADYBUG® tarafından kullanılan çevrim telli ve rastgele kesme düzenli sisteme göre hiçbir artı sunmamaktadır.

 

Çok sağlam ve güvenilir olan bu sistem, çim biçme makinesinin tüm hava ve bahçe koşullarında her zaman sınırlar içinde kalmasını sağlar. Ayrıca sınırlar çok kolaylıkla belirlenebilmekte ve gözle görülebilmektedir.

 

LADYBUG® çim biçme makinesi çok düşük güç tüketse bile, temas etmesi durumunda parmaklarınızı veya ayak parmaklarınızı kesebilirsiniz. Yerleşik bir güvenlik özelliği sayesinde, çim biçme makinesi kaldırılır veya ters çevrilirse bıçak otomatik olarak durdurulur. Ayakların veya ellerin yanlışlıkla bıçaklara ulaşmasını önlemek için dış gövde ile bıçak ucu arasındaki mesafe ekstra uzun olacak şekilde tasarlanmıştır. Yine de, çimin üzerinde çocuklar oyun oynarken LADYBUG® çim biçme makinesinin kapatılması önerilir.

 

Evet. LADYBUG® çim biçme makinesinde etkinleştirilebilecek birçok hırsızlığa karşı koruma sistemi bulunmaktadır. En önemlisi: LADYBUG®, kişisel PIN kodu olmadan kullanılamaz. Kurulum kilidi LADYBUG® çim biçme makinesinin kendi kurulumunuz dışındaki bir kurulumda çalışmasını önler. Süre kilidi, dört haneli PIN kodunuzun sizin belirleyeceğiniz aralıklarla girilmesini gerektirir. Bu alarm LADYBUG® durdurulurken PIN kodunun girilmesini gerektirir. PIN kodu girilmezse bir sesli alarm çalınır.

 

Hayır. Deneyimimiz evcil hayvanların genellikle LADYBUG® çim biçme makinesinden korktuğunu ve makineye çok yaklaşmadığını göstermektedir. Bununla birlikte, sensörlerle donatılan LADYBUG® evcil hayvanlar gibi “nesneler” ile karşılaştığında geri hareket edip başka bir yön seçer. Bir evcil hayvanla çarpışması durumunda çok hafif bir temas gerçekleşir ve herhangi bir yaralanmaya neden olma olasılığı düşüktür.

 

Servis ihtiyaçlarınızı size en yakın yetkili servis noktasından temin edebilirsiniz, bunun için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Akünün ömrü alana ve çim biçme makinesinin ayarlanan çalışma süresine bağlıdır. LADYBUG® çim biçme makinesini yılın 6 ayı 800 m²’lik bir alanda kullanırsanız akü 4 sezon kullanılabilir. Akünün kullanım ömrünü uzatmak için zamanlayıcıyı çimlerinizin boyuna göre ayarlamanız gerekir. Kuru sezonda çalışma süresini performans kaybı yaşamadan kolaylıkla kısaltabilirsiniz.

 

Bıçakların ömrü toprağın ve çimin türüne bağlıdır. Genel olarak, kullanım ömrü 1000 m²’lik bir alanda 1-2 aydır. Hafif bıçakları sıradan bir tornavida kullanarak beş dakika içinde değiştirebilirsiniz. 

 

Evet, kış sezonunda çimlerinizi biçmeniz gerekmiyorsa kapalı alanda saklayın. LADYBUG® çim biçme makineniz, kış sezonu geldiğinde kaldırılmadan önce temizlenip kurulanmalı ve ardından buzlanma olmayan kuru koşullarda saklanmalıdır. Ayrıca, kış sezonunda şarj istasyonunun da kapalı alanda saklanması önerilir. Çevrim teli kurulumu çimin içinde kalmalıdır. kış sezonunda robotunuzu kaldırmadan önce tam şarj ediniz. eğer cihaz kullanılmayacaksa 3 ayda bir şarj edilmelidir.

 

Bıçakların düzenli olarak değiştirilmesi mükemmel kesme performansının korunması açısından büyük önem taşır. Çimlerinizin boyuna bağlı olarak birkaç dakika zaman ayırarak tekerlekler ve şasideki çimi temizlemeniz gerekir.

 

Fiyat, modele bağlı olarak yaklaşık  850USD ile 1500USD  arasında değişmektedir.